При зверненні зі скаргами на біль і дертя в горлі лікарі досить часто діагностують тонзилофарингіт. Що ж це таке? І як його лікувати?

При запаленні глоткових мигдаликів (гланд) йдеться про тонзиліт. Якщо ж запалюється слизова оболонка задньої стінки глотки – про фарингіт. Проте, як правило, запальний процес при застуді охоплює обидві ці ділянки. І тоді звхворювання має назву тонзилофарингіт.

Гострий тонзилофарингіт — це гостре запальне захворювання глотки і піднебінних мигдаликів. Викликають його найчастіше віруси, рідше – бактерії. Основні симптоми цієї недуги: дертя і біль у горлі при ковтанні, загальна слабкість, збільшення шийних лімфовузлів, лихоманка. При тонзилофарингіті вражається не тільки слизова оболонка, а й лімфоїдна тканина. Тому лікування має спрямовуватися як на усунення запалення, так і на захист і відновлення лімфоїдної тканини. А головним скупченням цієї тканини є мигдалики.

Мигдалики, або гланди (лат. tonsillae), вважають хоробрими воїнами імунітету, оскільки вони беруть участь у виробленні імунних клітин. Адже саме вони першими віч-на-віч зустрічаються з грізним ворогом – інфекцією, що потрапляє з повітрям при вдиханні, тож від їхньої боєздатності залежить наше здоров’я. Отже, мигдалики треба берегти. Надто коли вони часто запалюються.

Як зазначалося вище, при запаленні піднебінних мигдаликів розвивається тонзиліт (ангіна). Якщо на ангіну хворіють кілька разів на рік, ідеться про хронічний тонзиліт. При частих ангінах зростає ризик серйозних уражень серця, нирок і суглобів. Щоб цього не допустити, мигдаликам треба своєчасно допомогти. Саме з цією метою і було створено препарат Тонзилотрен*.

ТОНЗИЛОТРЕН – натуральний комплексний німецький препарат, який вже понад 80 років (!) допомагає запаленим мигдаликам «прийти до тями»: усуває запалення, сприяє очищенню, загоєнню тканини і, зрештою, що особливо важливо, відновленню їхньої захисної функції. Крім того, Тонзилотрен сприяє нормалізації показників імунітету всього організму в цілому, попереджаючи повторні захворювання. Препарат можна застосовувати як для лікування ангін, так і для профілактики загострень хронічного тонзиліту. Тонзилотрен дає змогу знизити частотність ангін (а також загострень хронічного тонзиліту) вдвічі, а частотність ГРЗ – в 3 рази¹. Препарат можна вживати дітям від 2 років та дорослим. Він має зручну для вживання в будь-який час і в будь-якому місці форму випуску – таблетки для розсмоктування. Ефективність і добра переносимість Тонзилотрену підтверджена численними клінічними дослідженнями.

Тонзилотрен – турбота про Ваше горло


Зверніть увагу!

Враховуючи важливу роль мигдаликів для імунітету людини, лікарі максимально дбайливо ставляться до них і вдаються до їх видалення тільки в крайніх випадках. Проведення профілактичних курсів 2 рази на рік за допомогою препарату Тонзилотрен може зберегти мигдалики — важливий імунний орган людини.


До уваги!

Усім відомо, що підвищена температура і сильна інтоксикація при ангіні пригнічують апетит. Проте все ж таки для забезпечення організму енергією, що у значній мірі сприяє одужанню, харчуватися необхідно. А оскільки при ангіні процес ковтання утруднений, то харчування має бути збалансованим і не викликати перевантаження організму.


10 правил питания при ангине

10 правил харчування при ангіні

  1. Треба віддавати перевагу дробному харчуванню (5–6 разів на добу невеликими порціями).
  2. Їжу вживати слід лише теплою (гарячою і холодною заборонено).
  3. Страви рекомендується готувати на пару, варити або тушкувати.
  4. Свіжоприготовану їжу необхідно подрібнювати або протирати.
  5. Щоб не допускати подразнення запаленої слизової оболонки горла, варто виключити з раціону солону, гостру і кислу їжу.
  6. Вживання продуктів, які містять жири, білок (м’ясо, риба тощо), простих, або «швидких», вуглеводів (цукор, здоба, солодощі та ін.) необхідно знизити.
  7. У меню обов’язково включити овочі, каші і вітамінізовані напої.
  8. Протягом доби важливо дотримуватися посиленого питного режиму.
  9. Крім води, пити можна киселі, компоти, морси, чаї і відвари трав.
  10. Після кожного вживання їжі ротову порожнину і горло необхідно полоскати.

Топові рецепти для полоскання горла

Топові рецепти для полоскання горла

Відвар ромашки
3 ст. л. квіток ромашки лікарської залийте 0,5 л окропу, поставте суміш на парову баню на 15 хв, після чого зніміть з вогню і залиште настоюватися до повного охолодження. Приготований відвар процідіть, додайте до нього 2 ст. л. меду, перемішайте і полощіть горло 3–4 рази на день.

Відвар калини
50 г сухих ягід калини залийте 1 л води, поставте каструлю на плиту, доведіть до кипіння і на слабкому вогні прокип’ятіть близько 20 хв. Відставте, залиште настоюватися 30 хв. Відтисніть ягоди. Отриманий відвар розділіть на чотири частини і полощіть горло з інтервалом в 3 год.

Відвар шавлії
На 0,5 л води візьміть 1 ст. л. шавлії, доведіть відвар до кипіння і прокип’ятіть протягом 5–7 хв, відставте, залиште настоюватися 20–25 хв, процідіть. Готовим відваром полощіть горло не менш ніж 3–4 рази на день.

Трав’яний збір
На 2 л окропу візьміть 40 г сухих квіток липи, 40 г квіток ромашки лікарської, 20 г дубової кори. Поставте суміш на плиту, доведіть до кипіння і прокип’ятіть протягом 5–7 хв, відставте, щільно закрийте кришкою і залиште настоюватися 1 год, процідіть і додайте 5 г солі або соди. Полощіть горло теплим відваром кожні 2–3 год.


Важливо!

Якщо на другий-третій день лікування покращення не спостерігається або температура тіла підвищується більше 38,7–39 °C, обов’язково (!) зверніться по допомогу до лікаря.


* Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією і проконсультуйтесь із лікарем. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Тонзилотрен таблетки: виробник DHU Arzneimittel GmbH & Co. KG (Німеччина), р. с. № UA/3781/01/01 від 20.08.2015.
¹ Косаковський А. Л. та ін. Хронічний тонзиліт. Підсумки впровадження першого етапу Всеукраїнської програми «Здорове дитинство» // Здоров’я України. Педіатрія. – 2014. – № 3.

samolechenie-ukr

Офіційний дистриб’ютор в Україні ТОВ «Вест Фарма», м. Київ, вул. Лісна, 30-А, тел.: (044) 401-81-04.