Оскільки кашель – не самостійне захворювання, а захисна реакція організму, його поява – сигнал до дії. А дія залежатиме від причини і різновиду кашлю.

Причини кашлю: вірусна і бактеріальна інфекції, алергени, токсичні і подразнювальні речовини, чужорідні тіла, деякі захворювання, не пов’язані з дихальною системою (вади серця, гастроезофагеальний рефлюкс та ін.), невротичні розлади, підвищена вологість або сухість повітря, синдром постназального затікання (стікання виділень з носа задньою стінкою глотки в трахеобронхіальне дерево), куріння.

Виды кашлю: за характером – непродуктивний (сухий) і продуктивний (вологий); за тривалістю – епізодичний, короткочасний, нападоподібний і постійний; за часом виникнення – ранковий, денний, вечірній, нічний; за інтенсивністю – слабкий, помірний, сильний, виснажливий; за звучанням – гавкаючий, грубий, покашлювання; за перебігом – гострий (менш ніж 3 тижні), затяжний (більше 3 тижнів), хронічний (3 місяці і більше).

NB! Кашель, який вимагає обов’язкової консультації лікаря:

 • кашель, який виникає раптово і не припиняється;
 • інтенсивний і безперервний протягом 1 години;
 • нічний, нападоподібний;
 • супроводжується нападами ядухи, задишкою, болем у грудній клітці;
 • з хрипами, які чути на відстані;
 • з мокротинням зеленого кольору;
 • з домішками крові;
 • супроводжується вираженою слабкістю, зниженням маси тіла, рясним потовиділенням (особливо вночі), лихоманкою;
 • який триває понад 1 тиждень зі збільшенням інтенсивності;
 • супроводжується підвищенням температури тіла (вище 38,5 °С), яка спостерігається більше 3 днів;
 • супроводжується стійким (більше 2 тижнів) підвищенням температури тіла до 37,5 °С.

Для правильного вибору лікування кашлю необхідно:

 1. встановити діагноз захворювання, яке викликало кашель;
 2. визначити продуктивність, давність та інтенсивність кашлю;
 3. визначити характер мокротиння (слизове, гнійне, в’язке, рясне тощо);
 4. оцінити ступінь впливу кашлю на стан хворого;
 5. визначити наявність чи відсутність бронхоспазму;
 6. знати механізм дії лікарських препаратів.

Як бачите, адекватний і правильний вибір лікуваня кашлю може зробити лише (!) лікар.

Головні критерії при виборі препарату від кашлю:

 • рослинна основа;
 • доведена ефективність1, 2;
 • доведена безпечність1, 2;
 • універсальність (можливість застосування при будь-якому виді кашлю);
 • комплексність дії (на кашель і причини, котрі його викликали);
 • можливість застосування в будь-якому віці, починаючи з народження;
 • відсутність спирту, барвників, цукру;
 • різноманіття форм випуску.

Усім зазначеним вище критеріям відповідає препарат Проспан*.

ПРОСПАН® – німецький рослинний препарат на основі оригінального стандартизованого сухого екстракту листя плюща EA 575 (використовується лише для виробництва Проспану®) із найвищим вмістом діючої речовини.

Проспан® призначений для лікування будь-якого виду кашлю (сухого, вологого), навіть кашлю курця, оскільки є рослинним відхаркувальним препаратом із вираженим і доведеним бронхолітичним ефектом. Проспан® нне містить спирту, барвників, цукру. Проспан® сприяє розрідженню слизу, його активному виведенню з дихальних шляхів і, що особливо важливо, зняттю спазму мускулатури бронхів. До переваг Проспану можна також віднести можливість використання всіма віковими групами, починаючи від новонароджених дітей, а також приємний смак і різноманіття лікарських форм: сироп, краплі, розчин у стіках, шипучі таблетки форте і пастилки.

Кашель? – Проспан®!


Зверніть увагу!

Сьогодні препаратів на основі плюща для лікування кашлю відомо чимало. Проте вміст одного і того самого компонента – плюща – не означає, що за якістю, безпечним використанням та ефективністю вони рівнозначні. Ефективність, безпечне використання і механізм дії Проспану® доведені численними зарубіжними і вітчизняними дослідженнями. Проводилися вони з оригінальним стандартизованим сухим екстрактом листя плюща EA 575 (5–7,5:1), котрий виготовляється за особливою оригінальною технологією і використовується тільки (!) для виробництва цього препарату. Тому абсолютно зрозуміло, що результати досліджень Проспану® не можуть екстраполюватися на інші препарати, до складу яких входять інші екстракти плюща. Доказом цього можуть бути газохроматографічні дослідження Проспану® та інших препаратів із вмістом екстрактів плюща, які засвідчили істотну відмінність за складом і концентрацією активних субстанцій (у препаратів, які використовувалися для порівняння, вони були або недостатні для усунення кашлю, або відсутні взагалі).

Висновок очевидний: копії не ідентичні оригіналу!


Важливо!

Для зниження в’язкості мокротиння і полегшення його відходження при кашлі важливе значення має вживання великої кількості рідини і підтримання вологості в кімнаті хворого.


*Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією і проконсультуйтесь із лікарем. Зберігати в недоступному для дітей місці.

1Karin Kraft//Tolerability of dried ivy leave extract in children // Zeitschrift fÜr Phytoterapie. – 2004. – 25: 179–181.

2Fazioa S., Pousob J.Переносимість, безпечність і ефективність екстракту плюща звичайного (Hedera helix) при запальних захворюваннях бронхів в умовах клінічної практики: проспективне, відкрите, багатоцентрове постмаркетингове дослідження за участі 9657 пацієнтів // Phytomedicine. – 2006.

Проспан сироп: виробник Engelhard Arzneimittel GmbH & Co. KG (Німеччина), р. с. № UA/0672/02/01 від 20.04.2012; Проспан краплі: виробник Engelhard Arzneimittel GmbH & Co. KG (Німеччина), р. с. № UA/0672/04/01 від 17.10.2014; Проспан розчин 5 мл у стіках: виробник Engelhard Arzneimittel GmbH & Co. KG (Німеччина), р. с. № UA/0672/03/01 від 19.05.2015; Проспан форте таблетки шипучі в тубах: виробник Engelhard Arzneimittel GmbH & Co. KG (Німеччина), р. с. № UA/0672/01/01 від 03.09.2014; Проспан форте таблетки шипучі в саше: виробник Engelhard Arzneimittel GmbH & Co. KG (Німеччина), р. с. № UA/12942/01/01 від 08.05.2014; Проспан пастилки: виробник Engelhard Arzneimittel GmbH & Co. KG (Німеччина), р. с. № UA/0672/05/01 від 20.11.2014

samolechenie

Офіційний дистриб’ютор в Україні ПрАТ «Натурфарм», м. Київ, вул. Лісна, 30-А, тел.: (044) 401-80-10, www.naturpharm.ua.