Є щось, від чого не застрахований ніхто. І це – педикульоз (зараження вошами). Постраждати може кожен, незалежно від віку, матеріального становища і гігієни. Доведено навіть, що воші віддають перевагу чистому волоссю. То як же запобігти зараженню, а якщо воно вже сталося, то як із вошами боротися?

Профілактика від вошей і гнид

  1. Не давайте нікому користуватися Вашими шапками, шарфами і гребінцями.
  2. Якщо Ви або Ваша дитина відвідуєте басейн, використовуйте шапочку для плавання, оскільки воші чудово плавають і зараження може відбутися у воді.
  3. Регулярно оглядайте шкіру голови і волосся на наявність вошей і гнид.

Профілактика від вошей і гнид

Проведення огляду

Проведення огляду вошей або гнид
  1. Розмістіть білий аркуш паперу навколо шиї.
  2. Візьміть спеціальний гребінь із густими зубчиками (відстань між зубчиками 0,2–0,3 мм).
  3. Ретельно розчешіть гребенем волосся від коренів до кінчиків.
  4. Огляньте папір на наявність вошей або гнид.

До уваги!

Воші – маленькі сіро-коричневі комахи розміром 3–4 мм. Живуть на волосистій частині голови людини і харчуються її кров’ю. Найчастіше їх можна виявити за вухами, ближче до шиї або у лобній ділянці голови.

Гниди – яйця вошей; як правило, видовженої форми, білого або жовтуватого кольору. За допомогою клейкої речовини, яку виробляють воші, гниди кріпляться біля коренів волосся. За рахунок неї вони живуть, харчуються і ростуть.


Ліквідація вошей і гнид

  • В аптеках можна придбати натуральні засоби, засновані на механічній дії на вошей і гнид (вони зневоднюють комах і руйнують хітин і клейку речовину, діють за 1 застосування), або препарати, які мають у своєму складі хімічні інсектициди (котрі впливають на нервову систем комах, паралізуючи їх; часто виникає потреба у повторному застосуванні через 24 години і обов’язковому вичісуванню комах спеціальним гребенем). Дуже важливо, щоб засіб був не лише ефективним проти вошей і гнид, а й безпечним, не подразнював шкіру (особливо при застосуванні у дітей). Проконсультуйтеся з фармацевтом, який засіб підійде Вам найкраще, і чітко дотримуйтесь інструкції застосування.
  • Проведіть обробку речей, які контактували із зараженим педикульозом: гребінців, головних уборів, рушників, натільної і постільної білизни. Для цього замочіть речі у гарячій воді (не менше t 60°C) на 10 хвилин або обробіть їх гарячою праскою. Ті речі, для яких не можна застосувати високу температуру, обробіть спеціальними засобами або ж покладіть у морозильну камеру у закритому пакеті на 24 години.
  • Для профілактики і/або захисту, щоб попередити повторне зараження, можна скористатися захисними спреями від педикульозу.

Паразидоз Плюс натуральний препарат захист від педикульозу


* Реклама: не є лікарським засобом. Перед застосуванням ознайомитися з інструкцією. Зберігати в недоступному для дітей місці

Паразидоз Плюс: виробник «Laboratoires Gilbert France» (Франція), висновок держ. санітарно-епідеміологічної експертизи № 05.03.02-03/93467 від 24.09.2012.

samolechenie-ukr

Ексклюзивний дистриб'ютор в Україні ПрАТ «Натурфарм», м. Київ, вул. Лісна, 30-А, тел.: (044) 401-80-10; www.naturpharm.ua.