Від циститу, запалення сечового міхура, на жаль, не застрахований ніхто. За статистикою, саме жінки мають переважну схильність до цього захворювання.

Як правило, симптоми циститу з’являються раптово. Надто болісне печіння під час сечовипускання, спазми в нижній ділянці живота, постійна потреба у сечовипусканні – це симптоми, які сигналізують про те, що запальний процес у сечовому міхурі в розпалі. Підтвердити діагноз «цистит» можна за результатами аналізів сечі, які призначає лікар.

Розумна альтернатива

Для лікування циститу призначають антибактеріальні, протизапальні й антисептичні препарати. В останній час, навіть у первинних випадках захворювання, доволі часто вдаються до синтетичних антибіотиків. Утім, ні для кого не секрет, що у всьому світі «б’ють у дзвони» у зв’язку з неухильним зростанням резистентності (несприйнятливості) збудників хвороб до антибактеріальних засобів. Антибіотикорезистентність значно ускладнює і вповільнює процес лікування захворювань, підвищуючи при цьому ризик розвитку серйозних ускладнень. То чи існує розумна альтернатива цьому?

У такій ситуації для лікування важливо підібрати препарат, котрий, з одного боку, буде ефективно впливати на збудників і симптоми, а з другого – його вживання не викликатиме тих небажаних наслідків, про які йшлося вище. Допомогти вирішити цю дилему можуть лікарські засоби на рослинній основі, наприклад фітопрепарат Цистинол Акут*..


До уваги!

Цистинол Акут – ефективний німецький препарат рослинного походження для лікування запалення сечового міхура (циститу). Головний компонент Цистинолу Акут – стандартизований екстракт листя толокнянки. В народі толокнянка більше відома під назвою ведмежі вушка. У народній медицині вже віддавна склалася думка, що нема такого захворювання сечостатевих органів, яке було б неможливо лікувати з допомогою цієї рослини.

Сьогодні, завдяки прагненню до високої незмінної якості, за допомогою новітніх технологій і наукових розробок німецька компанія «Шапер Брюмер» (Schaper&Brummer) подарувала нове життя цьому перевіреному віками засобу, створивши якісний і ефективний препарат для лікування циститу – Цистинол Акут. Цистинол Акут містить стандартизований екстракт з листя толокнянки, що забезпечує передбачуваний і оптимальний антибактеріальний ефект як за спектром, так і за силою дії на різних збудників.

Екстракт листя толокнянки, що міститься у Цистинолі Акут, завдяки своїм природним антибактеріальній і антисептичній діям, сприяє усуненню запалення слизової оболонки сечового міхура, полегшує основні симптоми хвороби (біль, печіння) і сприяє якнайшвидшому одужанню при циститі. Крім того, Цистинол Акут не потребує заварювання або інших спеціальних умов при застосуванні, як, наприклад, у разі використання висушеного листя толокнянки

Препарат Цистинол Акут відпускається в аптеках без рецепта і зручний у застосуванні: дорослим і дітям старше 12 років по 2 таблетки тричі на день після вживання їжі. Курс лікування – 5–7 днів.

При циститі – ЦИСТИНОЛ АКУТ!


Точковий масаж при циститі

Біологічно активні точки для масажу при циститі:

 1. точка Ren 3 Zhongji (Чжун-цзи)) (рис. 1), котра локалізується на 1 поперечний палець вище лобка.
  • Рекомендується масаж точки м’якими коловими рухами з несильним натисканням протягом 1 хвилини 3–4 рази на день. У разі відчуття болю необхідно зробити коловий масаж проти годинникової стрілки, що забезпечить заспокійливий ефект.
  • Якщо неприємні відчуття з’являються лише під час сильного натискання на точку, то протягом 3–4 с роблять обертальні рухи за годинниковою стрілкою, ніби «уґвинчуючи» палець з одночасним натисканням на точку, а потім палець, яким масажують, різко відривають від точки, що й викликає прилив енергії. Такі рухи повторюють 8–10 разів протягом 1 хвилини.
 2. точка АР. 92 Pang-Guang (Пань-гуань) (рис. 2), яка міститься над слуховим отвором у верхній частині вушної раковини поряд з кутом, утвореним завитком і нижньою ніжкою протизавитка.
  • Рекомендується сильне натискання на точку декілька разів на день за необхідності.


Оскільки хворобу легше попередити, ніж лікувати, необхідно завжди дотримуватися простих, але дуже важливих правил профілактики циститу.

Правила профілактики циститу

 • Відвідуйте вбиральню, як тільки з’явилося бажання до сечовипускання, оскільки затримана сеча тисне на стінки сечового міхура і робить його більш вразливим для інфекції.
 • З метою запобігання потраплянню інфекції з анальної ділянки до сечовивідного каналу після відвідання туалету витирайте проміжність у напрямку спереду назад.
 • Віддавайте перевагу білизні з натуральних тканин, оскільки вони, на відміну від синтетики, добре вбирають вологу і забезпечують природну вентиляцію шкіри, попереджаючи розмноження бактерій.
 • Уникайте носіння вузьких штанів, спідниць та іншого занадто щільного одягу, що може спричинити порушення кровообігу в органах малого таза і підвищити ризик розвитку інфекції.
 • Щоб не допустити переохолодження, завжди обирайте одяг і взуття відповідно до погодних умов.
 • Не зловживайте кавою, газованими напоями, алкоголем, гострою і солоною їжею, оскільки це подразнює слизову оболонку сечового міхура, що підвищує ризик розвитку запалення.
 • По можливості уникайте стресів.
 • Пийте не менш ніж 2–2,5 л чистої води на добу.
 • Для підтримання імунної системи їжте достатню кількість овочів і фруктів.
 • Якщо у Вас «сидяча» робота, обов’язково робіть перерви, підводьтеся з-за столу, рухайтесь, влаштовуйте піші прогулянки – щоб уникнути застою крові в органах малого таза.

Нехай знання про методи профілактики і лікування циститу допоможуть Вам завжди залишатися здоровими!


Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією і проконсультуйтесь із лікарем. Зберігати в недоступному для дітей місці.


Цистинол Акут драже № 30: виробник Schaper&Brummer GmbH & Co. KG (Німеччина), р. с. UA/12007/01/01 від 25.01.2012 № 47 до 25.01.2017.

samolechenie-ukr