Пригадайте відомий крилатий вислів: «Той, хто володіє інформацією, володіє світом». Тому пам’ятати про все бажає кожний. Пам’ять життєво необхідна. Без неї ми ніколи б не були самими собою, не навчилися розмовляти і не могли б мислити. Розвиток асоціативного мислення

Пригадайте відомий крилатий вислів: «Той, хто володіє інформацією, володіє світом». Тому пам’ятати про все бажає кожний.

Пам’ять життєво необхідна. Без неї ми ніколи б не були самими собою, не навчилися розмовляти і не могли б мислити. Пам’ять – це не тільки незамінна навичка, вона – необхідний елемент інтелекту й передумова отримання освіти, що є надзвичайно актуальним у наш час, коли потік інформації прогресивно зростає щодня. Однак на тлі підвищеного попиту на функцію запам’ятовування все частіше забудькуватість і неуважність спостерігається у людей не тільки елегантного, а й доволі молодого віку. Для покращення пам’яті, а також вирішення проблеми порушення концентрації уваги відомо багато методик і різноманітних засобів. Сьогодні ми розглянемо два способи, які можуть бути доступними кожному.

Спосіб № 1: Розвиток асоціативного мислення.

Асоціація – це зв’язок між тим, що ми хочемо запам’ятати, і тим, що вже міцно закріпилося в пам’яті. Асоціативне сприйняття і мислення людини зумовлює те, що поява одного елемента, за певних умов, викликає образ іншого, пов’язаного з ним. Правильне використання асоціацій дозволяє запам’ятати більше інформації за менший час.

Для встановлення асоціацій можна виокремити кілька способів побудови асоціативних зв’язків між будь-якими об’єктами:

  1. суміжність у часі або просторі: зима і сніг, потяг і рейки;
  2. схожість (подібність): планета і куля, лід і скло;
  3. контраст (протилежність): спека і холод, чорне і біле;
  4. причинно-наслідкові зв’язки: грім і блискавка, рояль і звук;
  5. узагальнення: буряк і овоч, тарілка і посуд;
  6. частина і її ціле: колесо й автомобіль, місяць і рік;
  7. доповнення: мило і мильниця.

Отже! Вмикайте свою уяву, створюйте яскраві образи, знаходьте подібні елементи навіть у найбільш різноманітних речах і тренуйте таким чином пам’ять мінімум 10–15 хвилин на день!


ВПРАВИ ДЛЯ ТРЕНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

Вправа № 1: Асоціативний ланцюжок.

Виберіть будь-яке слово і починайте з нього будувати ланцюг асоціацій, записуючи їх на папір. Наприклад: літо – сонце – море – відпустка – відпочинок... Намагайтеся записувати асоціації якомога швидше, а зв’язки робити якомога більш незвичайними.

Вправа 2: Асоціації-універсали.

Оберіть два слова і спробуйте назвати асоціації, які підходять одночасно для кожного з цих слів. Наприклад, для слів «вогняний» і «червоний» можна назвати такі асоціації: перець, захід, лава і т. д. Для ускладнення вправи можна обрати не два, а три і більше слів.


Спосіб № 2: Застосування спеціально створених лікарських засобів для покращення пам’яті, наприклад препарату Мемоплант*.

МЕМОПЛАНТ – оригінальний, перевірений часом німецький рослинний препарат на основі стандартизованого екстракту гінкго білоба Egb761®. Мемоплант, завдяки властивостям свого головного компоненту, позитивно впливає на клітини нервової системи, на стінки кровоносних судин, на в’язкість крові, усуваючи при цьому шум у вухах, головний біль, запаморочення, порушення пам’яті і концентрації уваги.


Мемоплант – ясність розуму і легкість думки!

Мемоплант таблетки № 20: виробник «Schwabe Pharmaceuticals» (Німеччина), р. с. МОЗ України UA/0204/01/02 від 10.04.2013. Мемоплант Форте таблетки № 20: виробник «Schwabe Pharmaceuticals» (Німеччина), р. с. МОЗ України UA/0204/01/01 від 08.05.2014.


* Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією і проконсультуйтесь із лікарем. Зберігати в недоступному для дітей місці.