З настанням холоднечі шанси виникнення застудного нежитю зростають. Щоби цю недугу попередити, потрібно бути напоготові.

Порада експерта

Сергій Борисович Безшапочний

Сергій Борисович Безшапочний

Наш експерт: академік Міжнародної академії оториноларингології, головний ринолог України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор ВДНЗУ «УМСА»

Дихальна гімнастика

Для зміцнення здоров’я одним із обов’язкових правил повинна стати дихальна гімнастика. Дихальна гімнастика не лише сприяє швидшому одужанню, а й попереджає виникнення повторних ГРВІ і загострень хронічних захворювань верхніх дихальних шляхів. Комплекс вправ потрібно виконувати двічі на день, не раніше ніж через 1 годину після їжі і за 1–1,5 години до сну. Загальна тривалість заняття – 10–15 хвилин.

1. «Ходьба»
Ходьба по кімнаті у поєднанні з рухами рук. Під час вдиху – руки в сторони, видиху – руки вздовж тулуба. Рот закритий.

2. «Нахил уперед»
ВП – стоячи; ноги на ширині плечей. Підняти руки вгору (вдих носом), виконати низький нахил тулуба вперед (видих ротом). Повторити 6–8 разів.

3. «Рости великий»
ВП – стоячи; ноги разом. Підняти руки вгору, добре потягнутися, піднятися навшпиньки (вдих носом). Опустити руки вниз, опуститися на всю ступню (видих ротом). Повторити 5–6 разів.

4. «Сигнальник»
ВП – сидячи на стільці, відкинувшись на його спинку. Підняти руки в боки – вгору, схрещуючи їх над головою, ніби роблячи сигнали прапорцями (вдих носом). Повернутися у ВП (видих). Повторити 6–8 разів.

5. «Пружинка»
ВП – лежачи на спині; ноги прямі, руки вздовж тулуба. Підняти ноги і зігнути їх у колінах, притиснути до грудей (видих). Повернутися у ВП (вдих). Повторити 6–8 разів.

6. «Тюлень»
ВП – лежачи на животі; руки витягнуті вздовж тулуба. Покласти руки на пояс, підняти верхню частину грудей, плечі і голову, потягнутися (вдих). Повернутися у ВП (видих). Повторити 6–8 разів.

7. «Пряма спинка»
ВП – сидячи на стільці; руки вздовж тулуба. Глибоко вдихнути на повні груди, випрямляючи спину. Лопатки і плечі опустити вниз (плавний видих носом). Повторити 6–8 разів.

8. «Чистий носик»
ВП – сидячи на стільці. Дихання через ніс спочатку однією ніздрею, потім іншою, потім обома одночасно. Рот закритий. Повторити 6–8 разів.


Акупресура

Якщо Ви застудилися і заклало ніс, то полегшити стан можна за допомогою акупресури. Натискання пальцями на певні точки зменшить відчуття дискомфорту і допоможе звільнити ніс. Натискати на кожну з цих точок рекомендовано протягом 1 хвилини.

Точки Тянь-чжу и Цзяй-ляо

Точки Тянь-чжу (V10) — на задній частині шиї, на відстані двох пальців нижче лінії волосся, по обидва боки хребта, на рівні мочок вух.
Точки Цзяй-ляо (ЕЗ) — на вилицях під очима вздовж лінії, яка ділить око на дві рівні частини.


Зверніть увагу!

Найпоширеніший симптом застуди – нежить. Якщо нежить не лікувати, то він може ускладнитися такими серйозними захворюваннями, як риносинусит (запалення навколоносових пазух: гайморит, фронтит, етмоїдит), отит тощо. Тому після появи перших «дзвіночків» у вигляді закладеності носа і нежитю рекомендовано відразу ж розпочати лікування. Перевагу варто надавати препаратам, які не лише усувають нежить, а й попереджають можливість розвитку ускладнень, підвищують загальну опірність організму інфекції і нормалізують роботу природного механізму очищення носових пазух. Таким препаратом є Цинабсин*.

ЦИНАБСИН – натуральний комплексний німецький препарат, який уже понад 55 років (!) застосовують у дітей віком від 2 років та дорослих під час лікування нежитю та синуситів (гайморит, фронтит, етмоїдит, сфеноїдит). Склад Цинабсину підібрано таким чином, щоб допомогти організмові максимально ефективно побороти хворобу.
Головна особливість препарату Цинабсин – багатопрофільність дії. Саме це вигідно відрізняє його від судинозвужувальних крапель, які лише відновлюють носове дихання, порушуючи при цьому кровообіг у слизовій оболонці носа, що викликає її сухість і порушує роботу мукоциліарного кліренсу – природного механізму очищення слизової оболонки пазух і носа. Цинабсин відновлює носове дихання, знімаючи набряк слизової оболонки носа і навколоносових пазух, розріджує густий слиз, полегшує його відходження, нормалізуючи природний механізм очищення слизової оболонки носа і навколоносових пазух. Ще однією важливою перевагою Цинабсину є те, що він здатний підвищувати власні захисні сили організму, що прискорює одужання і запобігає повторним захворюванням. З Цинабсином носи і носики вільні!

Цинабсин


Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією і проконсультуйтесь із лікарем. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Цинабсин таблетки: виробник DHU Arzneimittel GmbH & Co. KG (Німеччина), р. с. № UA/6790/01/01 від 14.12.2012.

samolechenie-ukr

Офіційний дистриб’ютор в Україні ТОВ «Вест Фарма», м. Київ, вул. Лісна, 30-А, тел.: (044) 401-81-04.