здорове харчування

Ураховуючи те, що їжа передусім необхідна для життя, важливо відповідально підходити до її вибору і вживання. А допомогти в цьому може дотримання чотирьох основних правил, так званої абетки харчування.

1. ХАРЧУЙТЕСЬ ПОВНОЦІННО. Співвідношення білків, жирів і вуглеводів на день має бути 1:1:4. Яким чином це правило виконувати на практиці? Уявіть тарілку, розділену на три рівні частини. Дві з них повинні займати вуглеводи, а третю в рівних пропорціях – білки і жири.

Примітка: вуглеводи для організму життєво важливі, оскільки постачають йому енергію. У разі нестачі вуглеводів організм починає поповнювати енергію з білків, які містяться у м’язах, позбавляючи таким чином гормони та імунні клітини важливого будівельного матеріалу. Вуглеводи бувають прості (цукор, солодощі, здоба) і складні (крупи, макаронні вироби з твердих сортів пшениці, продукти з цільного зерна, овочі). Віддавати перевагу слід складним, або, як їх ще називають, повільним вуглеводам, оскільки вони перетравлюються довго і забезпечують енергією і тривалим відчуттям насиченості.

2. УРІЗНОМАНІТНІТЬ РАЦІОН. Забезпечити організм усіма необхідними поживними речовинами можливо тільки за рахунок різноманітності продуктів харчування.

Примітка: включіть у раціон каші (вівсянка, гречка, рис тощо), макарони з твердих сортів пшениці, овочі, фрукти, ягоди, цільнозерновий хліб, білкові продукти (кисломолочний сир, яйця, філе птиці, риба, яловичина, молочні продукти, бобові та ін.), зелень. Пам’ятайте, що серед жирів, які вживає людина, тваринні мають становити всього лише четверту частину, решта жирів має бути рослинними.

3. ЇЖТЕ МЕНШЕ, АЛЕ ЧАСТІШЕ. Вживати їжу слід 4–6 разів на день невеликими порціями. Відповідно, має бути ситний сніданок, помірний обід і скромна вечеря.

Примітка: щоб не мати відчуття голоду, між основними прийомами їжі можна перекушувати горіхами, свіжими або сушеними фруктами, а перед сном рекомендується кисломолочний напій.

4. ПІДРАХОВУЙТЕ КАЛОРІЇ. Вага збільшується, якщо організм отримує з їжею більше енергії, ніж витрачає. Навіть якщо Ви будете їсти лише фрукти, але при цьому майже не рухатися, зайві кілограми забезпечені. Тому калорійність раціону підбирайте з урахуванням енергії, котру Ви впродовж дня витрачаєте.

Примітка: за день людина витрачає в середньому, за низької активності (наприклад, під час сидячої роботи в офісі), 1600 ккал, за середньої активності (щоденні заняття фітнесом) – до 2500 ккал, за високої (тяжка фізична праця) – 4000 і більше ккал.

До уваги!

Порушення роботи шлунково-кишкового тракту може з’явитися у кожного. Тому дуже важливо мати під рукою в домашній аптечці універсальний препарат, котрий був би здатен позбавити від багатьох проблем травлення. Таким препаратом для лікування функціональних порушень травлення і гастритів може стати комплексний німецький натуральний препарат – Гастритол*.

ГАСТРИТОЛ – рослинний стандартизований препарат, котрий, завдяки екстрактам семи (!) лікарських рослин, що входять до його складу, допомагає захистити слизову оболонку шлунка, усунути запалення, біль і відчуття важкості у шлунку, нудоту, метеоризм, нормалізувати стул і апетит. А найголовніше – Гастритол здатний нормалізувати роботу майже всього шлунково-кишкового тракту (ШКТ), оскільки є фітопрокінетиком (фіто – рослинний, кінетика – рух), а отже, регулює вироблення, кількість, якість і виділення жовчі, шлункового соку, ферментів і забезпечує нормальну перистальтику кишечника. А ще Гастритол покращує настрій і знижує тривожність, що надзвичайно важливо для підтримання правильного травлення! Тому з Гастритолом Ваша травна система буде під захистом трав!

Важкість? Здуття? Саме час для Гастритолу!

Гастритол

* Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією і проконсультуйтесь із лікарем. Зберігати в недоступному для дітей місці.


Гастритол краплі: виробник Dr. G. Klein GmbH & Co. KG (Німеччина), р. с. № UA/8950/01/01 від 12.11.2013.